09.08.2012 15:32

XI. Partiumi Magyar Napok programja

  Flattr this
 

Helyszín: Szatmárnémeti
Új-Főtér, Kossuth kert, Tűzoltótorony, Downtown Pub
Időpont: 2012 aug 20 - 27, hétfő-vasárnap
Beugró: ingyenes

XI. SZATMÁRNÉMETI PARTIUMI MAGYAR NAPOK (PMN), PROGRAM


Augusztus 20, hétfő

Szatmárnémeti Római Katolikus Székesegyház
• 09:00 óra - Ünnepi szentmise,
celebrálja Nm. Ft. Schönberger Jenő, megyéspüspök
• 10:00 óra - Koszorúzás Szent István király szobránál

Szatmárnémeti Református kollégium
• 17:00 óra - Szakály Sándor (Budapest) „A magyar Honvédség a második világháborúban".
Történelmi előadás a Szent István Kör szervezésében.

Szatmárnémeti Tűzoltótorony
• 21:30 óra - „Határtalan Partium",
a Nagyvárad Táncegyüttes előadása.

Augusztus 21, kedd

Szatmárnémeti Tűzoltótorony
• 21:30 óra - Bocskor Bíborka és a Magashegyi Underground koncert.

Flash is required!

 

Augusztus 22, szerda

Szatmárnémeti Tűzoltótorony
• 21:30 óra - „Erdélyország az én hazám", a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes előadása.

DownTown Pub
• 23.00 óra - After parti: folk est és táncház, zenél a Heveder együttes

 

Augusztus 23, csütörtök

Szatmárnémeti Római Katolikus Püspökség Aranyterme
• 18:00 óra - Barokk hangverseny.
Veracini és Handel szonáták Fátyol Rudolf hegedűművész és Budean-Mihály Judit csemballó előadásában

Szatmárnémeti Tűzoltótorony
• 21:30 óra - szabadtéri filmvetítés

Down Town Pub
• 23:00 óra - Afterparty:
Dj Denzo and Nate.

 

Augusztus 24, péntek

Szatmárnémeti Új- Központ
• 19:00 óra - Pataky Művek koncert
• 19:30 óra - Edda koncert

Flash is required!



Kossuth Kert
City Rádió színpad (Nagyszínpad)
• 20:30 óra - The Phoenix Generation koncert
22:30 óra - Retromania koncert - utcabál

Kisszínpad és környéke
• 21:00 óra - Karaoke verseny előválogató.
A Net Music zenebolt és a Szatmár.ro hírportál szervezésében

Nagysátor
• 22:00 óra - Stand up comedy:
Mihály Gergő a VIII-ik Erdélyi Humorfesztivál különdíjasa (Szatmárnémeti),
Székely Zsolt a VII-ik Erdélyi Humorfesztivál különdíjasa (Szatmárnémeti),
Ősz Ferenc a VI-ik Erdélyi Humorfesztivál győztese (Marosvásárhely).
Műsorvezető: Sugár

RMDSZ-SZMDSZ sátor
• 18:00 óra - Anime filmek vetítése,
a Szatmári Magyar Diákszövetség szervezésében
• 21:30-23.00 - Gitárest

Szatmár Megyei Diáktanács sátra és környéke
• 18:00 – 20:00 - Csapatok csatája I. (Pontszerző túra)

Augusztus 25, szombat

Szatmárnémeti Skate Park (15-ös lakónegyed)
• 12:00 – 18:00 óra - III. Partiumi Extrémsport Nap (görkorcsolya, gördeszka verseny)

Szatmárnémeti Kossuth Kert
• 11:00 – 19:00 óra - Állandó programok:
- „A csodálatos Atacama sivatag", Vida István fotókiállítása a Zöld Ház (Közfürdő) előcsarnokában
- Könyvutca
- „Így látjuk mi ...", fotókiállítás a Szatmári Magyar Diákszövetség szervezésében. Helyszín: az RMDSZ-SZMDSZ sátor mellett
- Gyermekfoglalkozások, a Magyar Ifjúsági Kezdeményezés szervezésében
- Partiumi Mesterségek Utcája (népművészeti kiállítás, hagyományos mesterségek bemutatója, kirakodó vásár), az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében
- „Szatmári ízek - szatmári konyha".
A Sárközújlaki Református Nőszövetség, a Bogdándi Hagyományörzők, valamint a Mezőpetri és Kálmándi Nőszövetség tagjai által, a helyszínen készített hagyományos népi ételek láthatóak és kóstolhatóak,
az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében
- Kiállítás a jurtában a Hetedhét Alkotó Hét alkotásaiból, az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében
- Archaikus világkép a magyar népmesékben, kiállítás a jurtában, az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében
- Célbalövős Paint Ball, a Szatmári Magyar Diákszövetség szervezésében
- Gasztronómiai kert, bor és pálinkakóstoló, halászléfőző verseny
- Sakkverseny, a Magyar Ifjúsági Kezdeményezés szervezésében
- Sörösládamászó verseny, az Erdélyi Kárpát Egyesület szervezésében
- Íjazás kipróbálása
- Darts a Szatmári Magyar Diákszövetség szervezésében
- Szatmár megyei települések ökostandon mutatják be a helyi környezetvédelmi értékeket, valamint tájjellegű biotermékeket, ökotárgyakat és ökoturizmussal kapcsolatos információkat, a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Hivatal szervezésében
- Nyílt nap a Zöld Ház laboratóriumában, a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Hivatal szervezésében

Szolgáló Szeretet Sátor,
a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye Diakónia Munkacsoportja (Szatmári Caritas Szervezet, Máltai segélyszolgálat, Egyházmegyei Kórházpasztorációs Iroda, Plébániai szeretetszolgálat, Börtönpasztoráció) szervezésében:

• 13:00 – 20:0 óra -  Egészségügyi sarok:
Vérnyomás- és vércukorszint mérés, egészségügyi tanácsadás
• 14:00 – 17:00 óra - Nagymama-unoka sarok:
érdekes kézműves foglalkozások
• 14:00 – 18:00 óra - Zene sarok:
közös zenélés, éneklés gyermekekkel és érdeklődőkkel
• 14:00 – 18:00 óra - Léleksimogató sarok:
lelki beszélgetés, közös ima

Kisszínpad és környéke
• 11:00 - 14:00: „Süssük meg és fogyasszuk el együtt a leghosszabb BIO KALÁCSOT"
a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Ügynökség szervezésében
• 11:00: Filmvetítés: magyar népmesék sorozat,
az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében. Helyszín: Jurta.
• 11:00 óra - Gólyalábas műsor, bohócok, gyerektoborozó, beharangozó
a Kossuth Kert egész területén
• 11:30 óra - Népi gyermekjátékok (interaktív előadás),
az Arlechino Játszóház szervezésében.
• 12:00 óra - Aprók csere-bere vására,
az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében. Helyszín: Vásártér.
• 12:30 óra - „A három kismalac",
a Brighella bábszínház előadása. Rendező: Bandura Emese.
• 13:30 óra - Ismerkedés a bábok világával.
Interaktív gyerekfoglalkozás.
• 14:00 óra - Kézműves foglalkozások
bőrdíszművezés, Lévay József bőrdíszműves mesterrel. A gyerekek az elkészített dolgokat hazavihetik.
• 15:00 - 17:00 - Ősi nomád mesterségek bemutatója (nemezelés, szalagszövés),
az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében.
Helyszín: a Jurta mellett.

• 15:00 – 15:30 - Parkour verseny.
Extrém sport-verseny, amelynek során városi akadályokon keresztül jutunk el minél gyorsabban egyik helyről a másikra.
• 16:00 - 19:00 óra - Néptánc előadások.
Fellépnek:
a méhteleki néptánccsoport,
a méhteleki citerazenekar,
az erdődi tánccsoport,
a szatmárnémeti Röpike tánccsoport,
a szilágysámsoni Csígeres,
a domahidai Kraszna,
a Kölcsey Ferenc Főgimnázium néptánccsoportja,
az érmihályfalvai Nyíló Akác.
A Szatmárnémeti MADISZ szervezésében.
• 20:00 óra - Táncház,
zenél a tokajhegyaljai Parapács együttes,
a Szatmárnémeti MADISZ szervezésében, táncházvezető: Maier Reimond.

Nagysátor
• 12:00 – 14:00 - hangszerbemutató, lehetőség a hangszerek kipróbálására
• 14:00 – 16:00 - Jam Session
• 16:00 – 18:00 - beiratkozás a Roland Music School zeneiskolába
• 18:00 – 21:30 - Karaoke verseny döntője,
a Netmusic és a Szatmár.ro hírportál szervezésében
• 22:00 óra - Stand up comedy előadások:
Horváth Hunor Jenő a VII-ik Erdélyi Humorfesztivál döntőse (Marosvásárhely),
Kun Zsolt a VIII-ik Erdélyi Humorfesztivál különdíjasa (Bihardiószeg),
az Open Stage a Comedy Central sztárjai (Csíkszereda).
Műsorvezető: Sugár

RMDSZ-SZMDSZ sátor
• 17:00 – 19:00 Csocsóbajnokság,
a Szatmári Magyar Diákszövetség szervezésében
Szatmár Megyei Diáktanács sátra és környéke
• 14:00 – 20:00 - Csapatok csatája II. (focibajnokság, bográcsfőző verseny)

Nagyszínpad környéke
„Egészségsziget! - mert egészségesen élni jó!” a Szatmár.ro hírportál és a Primagym szervezésében:
• 10:00 – 10:50 - Step aerobic
• 11:00 – 11:50 - BodyArt (ide hozz magaddal tornamatracot)
• 12:00 – 12:50 - Deep Work
• 13:00 – 13:55 - Zumba

Egészségsátor:
Vérnyomás és vércukorszint mérés a Korall Klinika és a Caritas West Medica támogatásával. Életmód tanácsadás, testzsír-százalék mérés, mozgásforma tanácsadás, egészséges táplálkozási tippek a Primagym szakképzett edzőivel.

Kutyabarát sátor
Állatorvosi tanácsadás és gyors vizsgálat

Zöld sziget
Környezetvédelmi tájékoztató sátor

City Rádió színpad (Nagyszínpad)
• 18:00 óra - A tasnádi Rózsa lányok roma tánccsoport előadása
• 18:30 óra - Operettparádé,
a Kolozsvári Állami Magyar Opera művészeinek műsora
• 20:00 óra - Ladánybene 27 koncert
• 22:00 óra - Defender koncert

Flash is required!


Down Town Pub
• 23:00 óra - Afterparty: Dj Denzo and Nate.

 

Augusztus 26, vasárnap

Kossuth kert
• 11:00 – 19:00 óra, Állandó programok:
- „A csodálatos Atacama sivatag", Vida István fotókiállítása a Zöld Ház (Közfürdő) előcsarnokában
- Könyvutca
- „Igy látjuk mi.....", fotókiállítás a Szatmári Magyar Diákszövetség szervezésében. Helyszín: RMDSZ-SZMDSZ sátor mellett
- Gyermekfoglalkozások,
a Magyar Ifjúsági Kezdeményezés szervezésében
- Partiumi Mesterségek Utcája
(népművészeti kiállítás, hagyományos mesterségek bemutatója, kirakodó vásár), az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében
- „Szatmári ízek - szatmári konyha".
A Sárközújlaki Református Nőszövetség és a Bogdándi Hagyományörzők, a Mezőpetri és Kálmándi Nőszövetség tagjai által a helyszínen készített, hagyományos népi ételek láthatóak és kóstolhatóak,
az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében
- Kiállítás a jurtában a Hetedhét Alkotóhét alkotásaiból,
az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében
- Archaikus világkép a magyar népmesékben, kiállítás a jurtában,
az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében
- Paint Ball céllövés,
a Szatmári Magyar Diákszövetség szervezésében
- Gasztronómiai kert, bor és pálinkakóstoló
- Sakkverseny,
a Magyar Ifjúsági Kezdeményezés szervezésében
- Sörösládamászó verseny,
a szatmárnémeti Erdélyi Kárpát Egyesület szervezésében
- Íjazás kipróbálása
- Darts,
a Szatmári Magyar Diákszövetség szervezésében
- Szatmár megyei települések ökostandon mutatják be a helyi környezetvédelmi értékeket, valamint tájjellegű biotermékeket, ökotárgyakat és ökoturizmussal kapcsolatos információkat,
a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Hivatal szervezésében
- Nyílt nap a Zöld Ház laboratóriumában,
a Szatmár Megyei Környezetvédelmi Hivatal szervezésében

Szolgáló Szeretet Sátor,
a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye Diakónia Munkacsoportja (Egyházmegyei Caritas Szervezet, Máltai segélyszolgálat, Egyházmegyei Kórházpasztorációs Iroda, Plébániai szeretetszolgálat, Börtönpasztoráció) szervezésében:
• 13:00 – 20:00 óra - Egészségügyi sarok:
vérnyomás és vércukorszint mérés, egészségügyi tanácsadás
• 14:00 – 17:00 óra - Nagymama-unoka sarok:
érdekes kézműves foglalkozások
• 14:00 – 18:00 óra - Zene sarok:
közös zenélés, éneklés gyermekekkel és érdeklődőkkel
• 14:00 – 18:00 óra - Léleksimogató sarok
lelki beszélgetés, közös ima

Kisszínpad és környéke
• 11:00 óra - Gólyalábas műsor, bohócok, gyerektoborozó, beharangozó a Kossuth Kert egész területén
• 11:00 óra – Filmvetítés
magyar népmesék sorozat, az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében.
Helyszín: Jurta.
• 11:30 óra - „A virágot lépő királykisasszony",
interaktív gyermekelőadás. Közreműködnek: Puszilla és barátai.
• 12:30 óra - „Hétpróba"
(játékos vetélkedő óvodások, kisiskolások számára).
Az Arlechino Játszóház szervezésében.
• 11:00 – 13:00 majd 15:00 – 17:00: „mesés" kézműves foglalkozások gyerekeknek,
az Aranykapu Kulturális Egyesület szervezésében. Helyszín: a Jurta mellett
• 14:00 óra - Kézműves foglalkozások
bőrdíszművezés, Lévay József bőrdíszműves mesterrel.
A gyerekek az elkészített dolgokat hazavihetik.
• 15:00 óra - Középkori hadi játékok
lovagi bajvívások, zengő dobok, vitézkedések a nagybányai Turul Sas Egyesület bemutatója.
• 16:00 óra - Ének a lugasban,
a Madárdal együttes előadásában.
• 16:00 óra - Dog Training és az Alpha K9 Kutyakiképző Iskola közös engedelmességi, örző-védő agility bemutatója

Nagysátor
• 12:00 – 13:00 fellépnek a Roland Music School zeneiskola diákjai
• 13:00 óra - ismerkedés a Roland Music School zeneiskola oktatóival

RMDSZ-SZMDSZ sátor
• 12:30 – 13:00 - Anime filmek vetítése,
a Szatmári Magyar Diákszövetség szervezésében
• 14:00 – 16:00: Legyen vendégünk egy fröccsre.
Kötetlen beszélgetés:
- Csehi Árpáddal, a Szatmár Megyei Tanács alelnökével, a Szatmár Megyei RMDSZ elnökével
- Kereskényi Gáborral, a városi tanács frakcióvezetőjével, a Szatmárnémeti RMDSZ elnökével
- Günthner Tiborral, az RMDSZ Szatmár megyei szenátorával
- Erdei D. Istvánnal és Varga Attilával az RMDSZ Szatmar megyei parlamenti képviselőivel
• 16:00 óra - Ping-pong verseny

Szatmár Megyei Diáktanács sátra és környéke
• 16:00 – 21:00 - Csapatok csatája III.
(Zsákbanugrálás, falmászás, vizibiciklizés, műveltségi vetélkedő)

City Rádió színpad (Nagyszínpad)
• 16:30 óra - Capoeira bemutató
• 17:00 óra - Fekete rózsák koncert
• 18:00 óra - Csepregi Éva koncert
• 19:00 óra - Desperado koncert,
a City Rádió szervezésében

Flash is required!



Újközpont
• 21:00 óra - Fenyő Miklós koncert

Flash is required!

 

 

mindjárt lesz:

Following Brancusi 2019Morbioli 2019
2020. július 8. szerda,
Ma Ellák, holnap Lukrécia ünnepli a névnapját.
Küldök neki(k) képeslapot.
A hírességek közül ma ünnepli a születésnapját: Joan Osborne, Kevin Bacon, Koncz Gábor, Toby Keith.

A RNB mai RON árfolyama

• SZAVAZZÁ' •

SZERINTED KI A LEGÁLLATABB?















régi szavazások