16.06.2009 12:30

A 2009 évi, V. EMI - Tábor programja

  Flattr this
 

Helyszín: Hargita megye, Gyergyószentmiklós +3 km, a Hétvirág panzió
Időpont: 2009 aug. 5-9
Beugró: 17 - 70 RON

Augusztus 5., SZERDA

Színpad
20:30 - Transylmania
22:00 - Kormorán

Előadósátor
13:00 - A magyarság eredete
Előadó: Bakay Kornél történész
15:00 - Újrahasznosítható energiaforrások
Előadó: Hetesi Zsolt fizikus
17:00 - Kurultaj
Előadó: Vukics Ferenc baranta-harcművész

Művész sátor
13:00 - Ismerkedés a művészetekkel és technikákkal
Fórika Hella
15:00 - Fotóműhely (fotópályázat meghirdetése, elméleti alapvetés, terepfotózás)
Meghívott: Soós Attila, Erdélyi Képírók Egyesülete (ERKE)
18:00 - Drámajátékok
Vincze Tímea

Film- és borsátor
13:00 - Horthy Miklós újratemetése
Rendező: Robert Parizon
14:00 - Sacra Corona
Rendező: Koltay Gábor
16:00 - NAPOLA - A Führer elitcsapata
Rendező: Dennis Gansel

AUGUSZTUS 6., CSÜTÖRTÖK

Színpad
20:30 - Ismerős Arcok
22:00 - Beatrice

Előadósátor
10:00 - A Békási szorostól a Csomolungmáig
Előadók: Erőss Zsolt hegymászó, Gyergyószentmiklós tiszteletbeli polgára, Tulit Zsombor hegymászó
12:00 - Az erdélyi magyar szolidaritás és szövetkezés paradoxonai
Előadó: Somai József közgazdász, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság tiszteletbeli elnöke
14:00 - A délvidéki magyarokat ért atrocitások és megoldási lehetőségek
Előadó: Becsey Zsolt EP-képviselő
16:00 - Az 1%-tól a 15-ig: pártépítés Jobbik-módra
Előadó: Vona Gábor Jobbik-elnök
18:00 - Az üldözött egyháztól az együttműködő egyházig. A református egyház Magyarországon és Erdélyben 1945 után
Előadó: Vincze Gábor történész

Művész sátor
10:00 - Ismerkedés a művészetekkel és technikákkal
Fórika Hella
11:30 - Csoportfoglalkozás: kompozíciószerkesztés síkból térbe
12:00 - Terepfotózás
13:00 - A lantkészítés mestersége és művészete
Előadó: Lőrinczi György lantművész
15:00 - A performance művészete
Előadó: Ütő Gusztáv
18:00 - Drámajátékok
Vincze Tímea

Film- és borsátor
10:00 - Igazságot Magyarországnak
Rendező: Siklósi Beatrix és Matúz Gábor
11:10 - A nagy kiárusítás (Der Grose Ausverkauf)
Rendező: Florian Opitz
12:45 - Liliomfi
Rendező: Makk Károly
14:35 - A Vörös Báró (Der Rote Baron)
Rendező: Nikolai Müllerschön
16:50 - Indul a bakterház
Rendező: Mihályfy Sándor

AUGUSZTUS 7., PÉNTEK

Színpad

20:30 - Kárpátia
23:00 - Patrióta

Előadósátor
10:00 - Az 50 éve megszüntetett önálló állami magyar egyetem felszámolása és annak következményei
Előadók: Páskándiné Sebők Anna kultúrtörténész, Somai József közgazdász, Bodó Barna politológus, Kovács Lehel egyetemi oktató
12:00 - Sajátos székely történelem
Előadó: Egyed Ákos akadémikus
14:00 - A magyarországi rendszerváltozás
Előadó: Raffay Ernő történész
16:00 - Magyar megmaradás a szórványban
Előadó: Kallós Zoltán néprajzkutató, Bodó Barna politológus
18:00 - Egyház és nemzet
Előadók: Gergely István (Tiszti) katolikus plébános, Rácz Norbert unitárius lelkész, Bartos Károly református lelkész, Fehér Attila kerületi főtanácsos, evangélikus lelkész

EMI-sátor és társalgó sátor
14:00 - Könyvbemutató: Fehér Könyv a Bolyai Egyetemről
Előadók: Somai József, Bodó Barna
16:00 - A Trianoni Szemle bemutatkozik
Előadók: Szidiropulosz Archimédesz történész, szerkesztő és Raffay Ernő történész, Borbély Zsolt Attila szerkesztő

Művész sátor
10:00 - Ismerkedés a művészetekkel és technikákkal
Fórika Hella
11:30 - Csoportfoglalkozás: testfestés (body-painting) egy megadott témakörben
12:00 - Terepfotózás
13:00 - A Land Art művészete
Előadó: Pál Péter vizuális művész
15:00 - Papírmerítés

Film- és borsátor
09:00 - Macskafogó
Rendező: Ternovszky Béla
10:30 - Robert Parizon: 1956
11:15 - Katyn
Rendező: Andrzej Wajda
13:20 - Salvador (Puig Antich)
Rendező: Manuel Huerga
16:00 - Chico
Rendező: Fekete Ibolya

AUGUSZTUS 8., SZOMBAT

Színpad
20:30 - Knock Out
22:00 - Dalriada
24:00 - Zanzibar

Előadósátor
10:00 - A székelyföldi autonómia a helyi önkormányzatok tükrében
12:00 - Magyar összefogás? – a „jobboldali” erők és az RMDSZ-EMNT paktum
Előadók: Tőkés László európai parlamenti képviselő, Toró T. Tibor az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács alelnöke, Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke, Szász Jenő, a Magyar Polgári Párt elnöke, Bardócz Csaba, a Magyar Ifjúsági Tanács elnöke, Soós Sándor, az Erdélyi Magyar Ifjak elnöke
16:00 - Hogyan érvényesíthetjük emberi jogainkat? – nemzeti jogvédelem a gyakrolatban
Előadók: Morvai Krisztina jogász, Gaudi-Nagy Tamás jogász
18:00 - Húsz év távlatából… – a ’89-es rendszerváltás eseményei, következményei és tanulságai
Előadók: Tőkés László európai parlamenti képviselő, Wittner Mária ’56-os szabadságharcos, Borbély Imre, a Magyarok Világszövetsége Stratégiai Bizottságának elnöke, Szilágyi Zsolt EMNT alelnök

Művész sátor
10:00 - Drámajátékok
Vincze Tímea
11:30 - Csoportfoglalkozás: reklámkészítés (termék meghatározása, lerajzolása, szöveg megírása, stb.
12:00 - Terepfotózás
13:00 - Üvegfúvás
Meghívott: Szalma Zsolt üvegfúvó
15:00 - Ismerkedés a művészetekkel és technikákkal
Fórika Hella
18:00 - Animáció-vetítés
Meghívottak: a Betyár Egyesület tagjai

Film- és borsátor
09:00 - Macskafogó II
Rendező: Ternovszky Béla
10:30 - Körhinta
Rendező: Fábri Zoltán
12:10 - Rongyos Gárda
Rendező: Kriskó László
12:50 - Véres Vasárnap (Bloody Sunday)
Rendező: Paul Greengrass
15:30 - Hídember
Rendező: Bereményi Géza

AUGUSZTUS 9., VASÁRNAP

Színpad
10:00 - Ökumenikus istentisztelet
Böjte Csaba, Bartha József, Rácz Norbert
20:30 - Hungarica
21:30 - Moby Dick
23:00 - Kalapács

Előadósátor
12:00 - Magyar kultúrtörténet
Előadó: Jankovics Marcell, rendező, kultúrtörténész
14:00 - Itt és most és holnap - nemzetstratégiai elmélkedések
Előadók: Csép Sándor újságíró, rendező, Lovas István újságíró
16:00 - Sajtókerekasztal
Előadók: Varga Gabriella, Borbély Zsolt Attila, Lovas István, Ágoston Balázs, Makkay József, Siklósi Beatrix, Pörzse Sándor, Csata Orsolya
18:00 - Rongyos Gárda
Előadók: Kosaras Péter Ákos történész, Pörzse Sándor újságíró

Művész sátor
10:00 - Fotóverseny kiértékelése
Soós Attila, Erdélyi Képírók Egyesülete (ERKE)
11:30 - Csoportfoglalkozás: egy magánhangzós szövegírás megadott témakörben
12:30 - A sulis vetélkedő eredményhirdetése
13:00 - Építészettörténet
Előadó: Guttmann Szabolcs építész
15:00 - Drámajátékok
Vincze Tímea

Film- és borsátor
09:00 - Szaffi
Rendező: Dargay Attila
10:20 - Új Eldorádó
Rendező: Kocsis Tibor
11:40 - Michael Collins
Rendező: Neil Jordan
14:00 - 56 csepp vér
Rendező: Bokor Attila
15:30 - The Corporation- A pénz birodalma
Rendező: Jennifer Abbott és Mark Achbar

további részletek: emitabor.hu/erdely



mindjárt lesz:

Following Brancusi 2019Morbioli 2019
2020. július 10. péntek,
Ma Amália, holnap Nóra, Lili ünnepli a névnapját.
Küldök neki(k) képeslapot.
A hírességek közül ma ünnepli a születésnapját: .

A RNB mai RON árfolyama

• SZAVAZZÁ' •

SZERINTED KI A LEGÁLLATABB?















régi szavazások