24.05.2023 11:13

XXV. Szatmárnémeti Városnapok 2023

  Flattr this
 

Helyszín: Szatmárnémeti új főtér
Satu Mare, Piaţa 25 Octombrie
Időpont: 2023 máj. 26 - 28., péntek-vasárnap
Beugró: ingyenes

A szatmárnémeti városnapi ünnepségek programja:

NAGYSZÍNPAD – Október 25-e tér
Május 26., péntek

18:00 - A rendezvény hivatalos megnyitója a testvérvárosok képviselőinek jelenlétében
18:15  - vokál-szimfonikus hangverseny vezényel: Mihnea Ignat, szólisták: Diana Țugui (szoprán) és Cristian Băsescu (tenor) valamint a Dinu Lipatti Állami Filharmónia zenekara a XXV. Szatmárnémeti Városnapok hivatalos megnyitóünnepsége
19:30 - ANDIA
20:30 - SHIFT
21:30 - NICOLE CHERRY
22:30 - ANTONIA
23:30 - DJ YAANG
hirek/2023/majus/varosnapok-edda-halott-penz-carlas-dreams-3.jpg
A Carla's Dream énekese, jellegzetes „koncertsminkjében”. (Fotó: i.ytimg.com)

Május 27., szombat
17:00 - The Phoenix SM
17:55 - Whatever Penguins
18:40 - Open Wings Studio
19:00 - IRINA RIMES
20:30 - HALOTT PÉNZ
22:00 - FIRE SHOW
22:15 - CARLA’S DREAMS
23:10 - DJ PARADE Szatmárnémeti

Május 28., vasárnap
17:00 - Claudia Șerdan & Marius Keșeri
17:45 - Black River Blues Band
18:30 - Hey Roop
19:15 - DIRECȚIA 5
20:45 - EDDA MŰVEK
22:30 - HOLOGRAF

KISSZÍNPAD - Corneliu Coposu sétány, rendezvénygödör
Május 26., Péntek – Gyerekek és fiatalok napja

10:00 - a színpadi program megnyitása
10:10 - 11-es Számú Napközi, Szatmárnémeti
10:15 - 6-os Számú Napközi, Szatmárnémeti
10:30 - 13-as Számú Napközi, Szatmárnémeti 
10:35 -  Guliver Óvoda
10:43 -  14 Mai Óvoda
10:49 - Dumbrava Minunată Óvóda
10:54 -  Draga Mea Óvoda
11:00 -  14 Mai Óvoda (nagycsoport)
11:10 -  9-es Számú Napközi, Szatmárnémeti
11:15 - Draga Mea Óvoda
11:21 - Lucian Blaga Általános Iskola
11:32 - Kökényesdi Általános Iskola
11:42 - Gellért Sándor Általános Iskola, Mikola 
11:53 - Mircea Eliade Általános Iskola
12:10 - Szatmárnémeti Művészeti Iskola
12:40 - Nagykárolyi Elméleti Líceum
12:47 - Robi Fitness Center
12:54 - Gyermekek Palotája, Szatmárnémeti – népzene
13:26 - Gyermekek Palotája, Szatmárnémeti – sporttánc
13:50 - Művészeti Iskola - zene osztály
13:52 - Ion I.C. Brătianu Technológiai Líceum
16:05 - Open Wings Dance Studio
16:40 - D`OR
17:12 - Loga Dance
17:50 - Crazy Dancers
18:15 - MT Creative Art Studio
19:05 - Regal Dance Club

Május 27., szombat
09:30 - Szatmárnémeti Északi Színház, Brighella bábtagozat – Egy kupac kufli (HU)
11.00 - Kolozsvári AnimaArt társulat bábszínház Piroska és a farkas (RO)
12:00 - Kézműves termékek vására – megnyitó 
13:00 - Batarcsi Általános Iskola
13:05 - Gyermekfoglalkozások a Máltai Szeretetszolgálat önkénteseivel

Május 28., vasárnap
10:00 - Sakk az iskolában országos verseny gyermekeknek – Szatmárnémeti VSK
10:00 - a színpadi program megnyitása
11:00 - Petri Mór Általános Iskola, Bogdánd
11:25 - Bălcescu-Petőfi Általános Iskola, Szatmárnémeti
11:30 - Gyermekek Palotája, Szatmárnémeti – népzene
11:55 - Crazy Dancers Crews
12:05 - Gyermekek Palotája, Szatmárnémeti – ének szakkör
13:17 - Passion 4 Salsa
13:25 - Robi Fitness Center
13:35 - Adriana Popescu: divatbemutató

KISSZÍNPAD - Corneliu Coposu sétány, rendezvénygödör
Népzenei- és néptánc program
Május 27., szombat

15:00 - Ghiță Blidar
15:15 - Adrian Lupescu - folk
15:30 - Vițe de Iederă népi együttes
16:00 - Romina Sârbe
16:15 - Anamaria Ardelean
16:30 - A romapárt cigánytánc társulata
16:55 - Petrică Mureșan
17:30 - Răzvan Roșu
17:55 - a Zele testvérek és társulatuk
18:20 - Szatmárnémeti Művészeti Iskola
18:40 - Sergiu Matoșan
19:00 - Bianca Cionca
19:20 - Maria Petca Poptean
19:40 - Avasújvárosi Bokréta Néptáncegyüttes
19:55 - 4 for Dance együttes – Nyíregyháza
20:15 - A nagykárolyi Ceatăra népi együttes
20:35 - Ana Holdiș Pop
20:50 - Vlad Jurchiș
21:00 - Nicușor és Nicolae Mureșan
21:25 - Maria és Mihai Nemeș
21:55 - Lavinia Goste és Marius Zorilă

Május 28., vasárnap
15:00 - Fekete Rózsák
15:15 - GESO népi együttes, Szatmárnémeti
15:40 - Alexandra Mărcuț és együttese
16:00 - Gemeinsam Néptánccsoport (sváb táncok)
16:15 - Aurica Flonta és együttese
16:35 - Egri Csodaszarvas
16:55 - Costi Dumitru
17:15 - Doruri Sătmărene népi együttes
17:40 - Anamaria Pteancu
17:50 - Bianca Rus
18:10 - Maria Tripon és Cristian Enache
18:35 - Cununița népi együttes, Szatmárnémeti
19:05 - Malvina Madar Iederan
19:15 - Sânziana Toader és Cătălin Ardelean
19:40 - Argus együttes
20:10 - Georgiana Marina 
20:35 - Sava Negrean Brudașcu
21:20 - Aurel Tămaș

Egyéb programok:
Kézműves termékek vására
50 termelő és kézműves
helyszín: Corneliu Coposu sétány; nyitvatartás: péntek–szombat–vasárnap, 10.00–18.00 óra között

Májusi műhely képzőművészeti kiállítás
helyszín: Aurel Popp Emlékműhely, a kiállítás június 10-ig látogatható.

Gyermekkor a kommunizmusban — a Szatmár Megyei Múzeum kiállítása
helyszín: Iparosotthon, Ștefan cel Mare utca 18. szám

Treasure Hunting – városi kincskeresés
május 27., szombat,15.00 óra, Tűzoltótorony

City Tour – helytörténeti séta
május 28., vasárnap, 13.00 óra
indulás: római katolikus székesegyház

Strong Man: Big Security kupa
május 28., vasárnap, 15.00 óra, a polgármesteri hivatal bejárata előtt

SZERVEZŐK:
SZATMÁRNÉMETI G. M. ZAMFIRESCU KULTURÁLIS kÖZPONT
SZATMÁRNÉMETI POLGÁRMESTERI HIVATAL
SZATMÁRNÉMETI VÁROSI TANÁCS

 

 

Értékelés beiktatása folyamatban...
Értékelés: 4.0 (az 5-ből). 1 értékelés.
Klikkelj a megfelelő számú csillagra, hogy értékelhess.


volt/lesz:

#worldmusic23#zachergaborsm#adlibitumvoices a városnapokon
2024. június 14. péntek,
Ma Vazul, holnap Jolán, Vid ünnepli a névnapját.
Küldök neki(k) képeslapot.
A hírességek közül ma ünnepli a születésnapját: Boy George , Che Guevara, Dankó Pista, Darvas Iván, Marenec Fruzsina, Steffi Graf.

A RNB mai RON árfolyama

• SZAVAZZÁ' •

SZERINTED KI A LEGÁLLATABB?















régi szavazások